Cihazla Su Kaçağı Tespiti Bağcılar

Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Su Tesisatçısı

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Bağcılar :

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Bağcılar Firması , Yeni teknoloji ile birlikte cihazlı su tesisatçılar ortaya çıkmaya başlamıştır. Geçen zamanla doğru orantılı olarak tecrübeye ve yeni cihazlara sahip olan tesisat firmamız kendini geliştirmeyi başarmıştır. Artan talebi karşılamak için cihazla su kaçağına bakan firma sayısı giderek artmaktadır.

Su kaçağını gösteren aletlerle işaretlediğimiz noktada arızalı boru parçasını değiştirirken başka bir hataya meyil vermemek için çaba gösteriyoruz. Su tesisat teknolojisi kuşkusuz hayatımızda çok önemli bir yeri var. Hatta ileri gidip teknolojinin artık hayatımızı yönlendirdiğini, alışkanlıklarımızı belirlediğini, ihtiyaç alanlarımızı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Mesela plastik boru ilk yayılmaya başladığı zamanlarda işçiliği kolaylaştırdığı görülürken, bugün kullanıcıların daha fazla kaçakla uğraşacağı bilinmiyordu.

Eline kaynak makinesini alan ben ustayım demeye başladı. Hal böyle olunca müşteriler fiyatı en düşük tesisatçı ustalarla çalışmaya başladı. Sonuç ortada fiyatların işçilik maliyetlerini karşılamadığı bu dönemde bizim gibi düşünen ve işini başarılı bir şekilde yürüten tesisatçılar yapılan hataları bulmak için çalışmaya başladı. Ortaya yeni bir sektör çıktı bunun adına da cihazla su kaçağı tespiti denildi.

Bakırköy Su Tesisatçısı
Bakırköy Su Tesisatçısı

Su Kaçağını Nasıl Tespit Ediyoruz?

Genelde tesisat arızalarını bulmak için yapılan işlemlerin hepsi cihazla yapılmaktadır. Günlük yaşam hayatımızda kullandığımız ıslak mahallerde yapılan tesisat borularının 1/4 oranında kaçak meydana gelmektedir. Yeni tadilat yapılan dairelerin çoğunda su kaçağınarastlamak mümkündür. Banyo tavanında çok fazla rastlanan su akıntıları tesisatçı ustaların dikkatsiz döşediği borulardan kaynaklanmaktadır. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayan su tesisatçılar su sızıntısının ortaya çıkmasında büyük rol oynamaktadır. Su basıncının 10 barı gördüğü tesisat borularında basınç testi sağlam yapılmadığı zamanlarda bu kaçaklar göz yaşı şeklinde ortaya çıkıp zamanla artmaktadır.

Cihazla fayans kırmadan tespit yapan ekibimiz su sızıntısının başladığı yeri bulduktan sonra tamir için gerekli çalışmayı başlatır. Su kaçaklarında en önemli olay müşterinin verdiği bilgiler doğrultusunda başlar. Müşterinin vereceği yanlış bilgiler evinize gelen tesisatçı ustayı yanlış yönlendireceği için sızıntıyı bulmakta güçlük çeker. Örneğin evinize yeni bir musluk takılmıştır kaçakta bu süreden sonra başladıysa muhtemelen sızıntının sebebi montajı yeni yapılan musluğu usta sıkarken boruyu çatlatmış olmasıdır. Randevulara zamanında gitmeye çalışan İzmir su kaçakları bulma servisimiz sızıntının nereden geldiği bulmakta oldukça inatçı ve sabırlı bir şekilde yetiştirilmiş personelden oluşmaktadır. Su sızıntısının sebebi ne olursa olsun yapılan kameralı kontrollerin sonucunda net bilgiye ulaşmak çok zordur.

Her ne kadar yaptığımız iş bilinmeyen görünmeyen su kaçağını bulmaktan ibaret olsa da çalışmalarımızın tamamı sizi vakit ve maddi kayıplardan kurtarmaktır. Bizi diğer tesisatçılardan ayıran en önemli özellik kaçak bulurken kullandığımız kameralar olsa da evinize gelen tesisatçı ustanın tecrübesini yabana atmayın. Sektörde bize kameralı tesisatçı olarak bir tanımlama yapılıyor fakat kullandığımız cihazları gördüğünüzde sadece bir makine olmadığını görebilirsiniz.

Su borularında yaşanan patlamaların sebepleri arasında şehir şebeke suyundaki basınç değişiklikleri yatmaktadır. Aniden azalan veya artan su basıncı borularda kasılmalara neden olmaktadır. Plastik boruların kaynak yerlerinde bir zayıflama varsa yüksek basınç borunun patlamasına yol açmaktadır. Patlak su borularının tamirini evinize gelen firmaların çoğu kırma yöntemi ile bulmak isterler. Sizlerin ayağına kadar getirdiğimiz teknolojik cihazlar yardımı ile su tesisatında patlağın yerini bulmak çok kolay.

Kaçağın yerini bulmak için bölgedeki en yakın arkadaşlarımız patlak boruyu tespit ettikten sonra tamirini yaparak kısa sürede çözüm sunmaktadır.

Su tesisat ustalarının genel anlamda kullandığı makinelerin yanı sıra birde yaptığımız işe yeni çıkan teknolojik cihazları ekleyince ortaya müşterilerin çok hoşuna giden bir sektör çıktı. Cihazla su sızıntısının nereden kaynaklandığı tespit işine kırmadan su kaçağı bulma denir. Tespit edilen su kaçağını tamir etmek yine bizim görevlerimizden biridir. İzmir’de şube açarak sektörde bir ilki başardık. Kadrosu su kaçaklarını bulma konusunda merkezde bir yıl çalışarak eğitim almış su tesisatçı ustalardan oluşan şirketimiz oldukça büyük tecrübeye sahiptir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti  :

İşimiz sırf arıza bulma üzerine olduğu için birçok evde karşılaştığımız problemlerden edindiğimiz tecrübe su sızıntılarının yerini noktasal bulup tamirini yapmaktadır. Bina içi su kaçağı tespiti çalışmaları için uygun olan cihazlarımız seramik altında patlayan boruları bulmaya yardımcıdır.

Firmamız bulamadığı kaçak için sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir.Kaçak yok denilen bölgede başka bir tesisatçı su kaçağını bulursa sizden alınan para aynen geri iade edilmektedir.
İster kalorifer tesisat borularında olsun isterse gider borularında olsun kırmadan cihazla kanal açma hizmeti veren firmamız sizlere noktasal hedef göstererek doğru yerin bulunmasını sağlıyor. Yer altındaki borularda, şehir şebek suyu borularında ve ayrıca kalorifer tesisat borularında tesisat kaçak kimyasal sıvısı (kaçak giderici kimyasal) ile hiç kırmadan tamir yapabilmektedir.

İçinden çıkılmaz gibi görünen su sızıntılarını, su kaçağını gösteren cihaz olmadan asla net olarak bulunamaz. Örneğin yukarıdaki resimde yan dairede duvarlarda bir kabarma görülüyor. Banyoda ne olduğu belli olmayan tesisat borularından biri patladığı için şüphelenen dairede sorun çıkmazken yan tarafındaki dairenin tesisatında patlak bulundu. Peki neden su borusu patlağı olan dairede kabarma olmadı da yan dairede oldu.

Çünkü su borusu patlayan dairede kaçağın olduğu kısım banyo ve duvarlar fayans oradan dışarıya çıkmadığı için diğer dairenin duvarından kusuyor. Su kaçağı bulma cihazı olmasa kim nereden bilebilir ki böyle bir kaçağın sebebini. Sadece tahminlerle iş yapılabilir, buda banyonuzun veya evinizin tamamının tadilata girmesi anlamına gelir. Böyle durumlarda firmamız su sızan bölüme noktayı koyup tek karo seramik kırıp tamiratıyla birlikte sizi sorundan kurtarır.

Temiz su dediğimiz şebeke suyu kaçaklarında nokta tespit mümkündür. Pis su tesisatı yani gider borularında ki kaçaklarda ise yine tüm giderler değişmeden sorun çözülebilir. Eğer giderde ek yerlerinde veya eğimsiz döşenme hatası yoksa sadece kırık olan bir kısım değişerek sorundan kurtulursunuz. Ancak eğim yada ek yerinde problem olursa gider borusunun büyük bir bölümü değişir. Her zaman size en az hasarı çıkaran firmamız hem çok fazla kırıp dağıtmamayı hemde maliyeti düşük tutmayı hedefler. Bizi tercih ettiğinizde yanılmadığımızı göreceksiniz.

Kalorifer tesisatlarındaki su sızıntılarını kombi su eksiltmesi hiçbir yeri kırmadan kimyasal ilaç ile tamir ediyoruz.
Su sızıntılarında usta ekibimiz ile hizmette sınır tanımıyoruz.

Boru hatlarında meydana gelen patlakların yerini noktasal buluyoruz. Temiz su kaçakları noktasal, atık su giderlerinde bölgesel tespit hizmeti firmamızda mevcuttur. Bazı firmalar sadece şebeke su kaçaklarına bakarken biz evinizin bütün tesisatlarını kontrol ediyoruz. Boru görüntüleme kameraları pahalı olduğu için ve gider borularında ki kaçaklar zor bulunduğu için çoğu firma atık sularda kaçak tespiti yapmaz. Firmamız teknoloji bakımından en gelişmiş detektör ve kanal görüntüle kameralarına sahiptir. Ankara ilçesinin her mahallesine hizmet veren firmamız gelir bulur, onarır.

 Görüntülü Su Kaçağı Tespiti :

Su tesisat borularında meydana gelen kaçakları görüntülü su kaçağı tespiti cihazlarıyla bulduktan sonra sadece o bölgenin tamiratını yapıyoruz. Onarım maliyetleri sizi yoruyorsa firmamızdan kameralı su kaçağı tespit ekibini çağırıp hizmet alabilirsiniz. Su kaçağını profesyonel anlamda tespit edip tamiratını garantili bir şekilde yapmaktadır. Her türlü donanıma sahip ekiplerimiz İzmir’in bütün semtlerine hizmet vermektedir. Cihazla tespit edilen kaçaklar doğru ve masrafınızı minimum maliyete düşürür. Evinizin her tarafı kırılacağına sadece sızıntı yapan yerin kırılması en akıllıca çözümdür. Kalorifer tesisat kaçaklarında ve kombi su kaçaklarında kimyasal kaçak sıvısı ile kaçağa son veriyoruz. Evde su kaçağı var sıkıntısından sizleri kurtarıyoruz.

Dairenizde bütün musluklar kapalıyken sayaç dönüyorsa bilin ki temiz su kaçağı vardır.
Dairenizde ara ara su kaçağı meydana geliyorsa bu gider borularında kaçak olduğuna işarettir.
Kombinin suyu devamlı eksiliyor ve duvarlarda rutubet parkelerde şişme yapıyorsa kalorifer borularında ufak bir sızıntı var demektir. Eğer kombi suyu 2 veya 3 saatte tamamen boşalırsa cihaz yardımı ile kaçağın noktasal yeri tespit edilir. 4 saat üzerinde bir düşüş varsa kimyasal ile hiçbir yer kırılmadan probleminizi çözebiliriz.
Alt katın tavanında sarartı var ve arada bir damla düşüyorsa sıcak su tesisat borularında kaçak olabilir.
Yalnız su kullanımında alt kata su sızdırıyorsa atık su gider borularında bir kaçak meydana gelmiş olabilir.
Tavanda bulunan elektrik lambalarının oralardan su sızdırması varsa üst katınızda şebeke suyu kaçağı olabilir.
Tamir yapılan bölgeye garanti veriyoruz. Su sızıntısı olan evlere basınç düşürücü regülatörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki basınç değeri plastik boru ek yerlerinden patlama yapıp evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye su basınç düşürücü vana takılmalıdır.

Kırmadan su kaçak bulma hizmetimiz ile su sızıntısını buluyoruz. Özel makinelerimiz ile suyun sızıntı yaptığı tam noktayı buluyor ve onarımını yapıyoruz. Kameralı su kaçak tespit işlemimiz ve kırmadan su kaçak tespit işlemimiz bulunmaktadır.

Kameralı Cihazla Su Kaçakları Bulma :

Su kaçağı bulma servisi bilinmeyen kaçakları yerini su kaçak arama makinesi ile kesin olarak tespit ediyor. Evinizde veya iş yerinizde meydana gelen su kaçaklarını dert etmeyin bize ulaşın kırmadan noktasal su kaçak tespiti yapalım.
Kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçakları teknolojinin ilerlemesi sonucu hiç kırmadan kimyasal ilaç yardımı ile kapatılmaktadır. Yapmanız gereken kombinin su basıncını kontrol ederek 2 bar seviyesine ayarlamak. Ortalama su basıncı kombi aktif veya pasif durumdayken bu seviyede sabit kalmıyorsa kalorifer borularında kaçak var demektir. Bu şikayetle arayan müşterilerimizin sorunlarını öncelikle kaçağın kimyasala uygun olup olmadığı kontrol edilerek karar veriliyor. Eğer sızıntı yapan yer çok büyükse kimyasal ilaçla kapatılamaz. Yaptığımız su kaçağı testleri sonucunda kaçak küçük bir sızıntı yapıyorsa etrafı kırmaya gerek kalmadan kimyasal ilaçla kapatıyoruz.

Geniş alanlarda su kaçağına sebep olacak boru zeminin içerisinden geçmiyor olabilir. Bazen müşteri şikayetlerinde yatak odasında duvarda rutubet var ama nem olan bölgeden boru geçmiyor diye düşünebiliyorlar. Aslında bizi asıl yanıltan şey kalorifer borularını ve atık su gider borularının o bölgeden geçtiğini göz ardı etmektir. Tesisatın nereden geçtiğini önemli değildir, bu konuda bulunması zor kaçakları tespit eden elemanın tecrübesi kaçağı bulmaya yardımcı olacaktır.

Genelde banyonun duvarına yapışık zeminde boyalarda kabarmalar meydana gelmektedir. Banyonun duvarına bitişik yatak odasında veya koridorun duvarlarında rutubet olabilir. Ayrıca tuvaletten alt kata sızan suyu bulabilmek için bütün tuvaletin kalebodurlarını kaldırmanıza gerek yoktur. Tuvaletlerde genelde sifon hortumu denilen bölgeden su kaçırıp alt kata su damlamaya başlar. En iyi bildiğimiz yol kırarak çözüm bulmak olsaydı şunu yapabilirdik. Mesela üst katın banyosundan sizin daireye su akıtıyor. İlk bakışta yapmanız gereken üst kat komşunuzu uyarıp bir tesisatçı çağırmaktır.

Usta Tesisatçı sizin daireden bakarak su akıtan yerin nereye geldiğini yukarıdan hesaplayarak bulmaya çalışır. Bu yöntemle çoğu su kaçağının yerini bulmak hayalden öteye gitmez.
Belirlenen ıslak yüzey üzerinde su sızıntısı arama çalışmaları oldukça kolay bir yöntemle bulunabilmektedir. Çok derinde bulunan bir su sızıntısının bulunması meşakkatli bir iş olsa da kamerayla çalışan usta tarafından tespiti çok zaman almaz. Sadece su sızıntıları üzerine tecrübe edinmiş bir ustanın kaçağı yakalamak için birden farklı yöntemle yaptığı tüm çalışmalarının adına su sızıntısı tespiti denir. Duvarın içinden giden su tesisat borularını görmediğiniz için ortaya çıkan patlağın haberini alt komşunuzun tavanından su damlamaya başladığında duyarsınız.

Su boruları plastik yani pprc boruya dönüştüğünden beri su patlakları artış göstermeye başladı. Bina inşaat aşamasındayken su tesisatına yapılmayan basınçlı testler yeni yapılan daireyi satın alan müşterinin kullanımından sonra ortaya çıkmaya başlıyor. İşine gereken hassasiyeti göstermeyen tesisatçılar toplu iş sözleşmelerinde işi alabilmek için tesisat işçilik fiyatlarını mümkün olan en düşük ücretlere çekebiliyorlar.

Sadece inşaat zamanında değil yeni tadilat yaptıran müşterilerin başına da dairede kaçak problemi çıkabiliyor. Hiçbir sözleşme yapmadan konutun bütün işlerini bir dekorasyon firmasına veren müşteriler bütün işi bir ustanın yaptığına şahit olabilirler. Anlaştıkları tadilattan kendilerine daha fazla para kalsın diye her iş’den anlayan ustalar olur ya her işi o ustaya yaptırıp kar oranlarını daha fazla tutabiliyorlar.

Tadilat yaptırırken en çok üstünde duracağınız konu su tesisatı olması gerekir. Siz banyonuzu daha güzel gösterecek fayans beğenirken çoktan tesisat boruları döşenmiş oluyor. Bu konuya en çok rastladığımız problemlerden bir örnek vermek istiyorum. Müşteri bütün tesisat borularını değiştirmek için ustayla anlaşıyor tesisatın üzeri kapandıktan 6 ay sonra müşteri su sızıntısı yüzünden bizi çağırıyor kaçağı bulduktan sonra karşılaştığımız manzara görünmeyen noktalarda ki eski tesisat boruları değişmemiş ve yavaş yavaş su sızdıran borular alt katın tavanında kararma yapmış. Yaşanılan bu sıkıntıları basite almayın ve unutmayın ki tesisat borularında tamir yapılırken üzerinde bulunan parke, seramik, dolap gibi bütün aksesuarlar kırılıp çıkarılıyor.

SU KAÇAKLARI BULMA SERVİSİ :

Günümüzde eski ve yeni binaların baş düşmanı sudur. Bir binanın su tesisat borularında kaçak meydana geldiğinde duvarlarda görselliği sağlayan boyalar kabarmaya başlar. Bu yaşanan durum bazen dış cephe boylarını kabartır bazen de odaların tavan ve duvar boyalarında kabarmaya sebep olur. Bildiğimiz gibi yaşam alanlarında tesisat üç kısımdan oluşmaktadır. Bunlar ısıtma, pis su boruları ve temiz su borularıdır. Belirtisi uzun zaman içerisinde ortaya çıkan atık su borularında ki kaçaklar bulunması en zor arızalardır. Kanalizasyon borularında kaçak ararken boru görüntüleme kamerası kullanılmaktadır.

Her ne kadar teknolojinin bize sağladığı en son cihazları kullansak ta su kaçağının belirtileri bulunmayan bir binada servis hizmeti verebilmek çok zor.

Aslında su kaçağını bulmak için makineler bize sadece yardımcı bir aletten ibarettir. Bizi kaçağa yönlendiren en önemli faktör dairede yaşayan insanların verdiği doğru bilgilerdir. Basınç testi uygulanan şebeke borularında kaçak var ise betonun üzerine bir ses yaymaya başlar. Alet kullanmadan insan kulağının bu sesi duyması imkansızdır. Kaçak araması yapılan binada sessizlik olması çok önemli bir konudur.

Sesli ortamlarda bu tür çalışmaların yapılabilmesi için gece saatleri yada bu sesi ortaya çıkaran makinelerin çalışmadığı bir zaman dilimi içerisinde dinleme yapılır. Sabırlı bir usta kaçağın yerini bulabilmek için sızıntı yapan bütün alanı su kaçak cihazı ile dinleme yapar. Tesisatçı ustaların genelde kamerasız çalıştığı Ankara bölgesinde profesyonel olarak verdiğimiz su kaçak bulma hizmetini geniş bir alana yayarak tüm ilçelere randevulu bir şekilde gidebiliyoruz.

 Kırmadan Su Kaçağı Bulma :

Eskiyen tesisatların bakımsız olması bölgesel olarak kaçaklara neden olmaktadır. Ömrünü tamamlamış demir boru tesisatlarında çürüme başladığında en zayıf noktadan sızdırma başlar. Firmamızın kazandığı tecrübe ve cihazların getirdiği yenilikler sayesinde kırmadan su kaçaklarını bulabilmek zor değil. Eskisi gibi zahmetli bir şekilde her yeri kırıp dökerek kaçak aramaya son veriyoruz. Kaçağı aramaya başladığımızda herhangi bir kırma dökme işlemi gerçekleştirmiyoruz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra su sızıntısının yerini belirlenip matkapla dikkatli bir şekilde seramik kırılır. Kaçıran boruyu en uygun şekilde tekrar kaynak yaparak tamirat tamamlanır. Burada önemli olan tamiratı yaptıktan sonra basınç testini tekrar yapıp başka bir noktada kaçak olup olmadığını kontrol etmek.

Bapcılar Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Tespiti